Archiwum kategorii: Archiwum 2018

Szkolenie dowódców OSP

W dniu 4 grudnia br. w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu zostało zakończone szkolenie kierujących działaniem ratowniczym dla członków OSP (Dowódców OSP). Celem szkolenia było przygotowanie strażaków ratowników OSP do kierowania działaniami ratowniczymi.  Szkolenie zostało zorganizowane i przeprowadzone przez funkcjonariuszy Komendy  Miejskiej PSP w Nowym Sączu. Końcowym etapem szkolenia był egzamin, do którego… Czytaj dalej »

Uroczyste Posiedzenie Zarządu ZOSP Nowy Sącz w Podegrodziu

Dnia 01 grudnia 2018 w Podegrodziu odbyło się uroczyste Posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych w Nowym Sączu. Wydarzenie to związane było z 20 rocznicą powstania oddziału powiatowego i 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Udział w tej ważnej uroczystości wzięło ok. 300 osób zaproszonych, zarówno przedstawicieli  samorządów terytorialnych,  strażaków ze Słowacji jak i… Czytaj dalej »

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec. Dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef Piłsudski. W tych dwóch dniach, 10 i 11 listopada 1918, naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego… Czytaj dalej »

TRENING ALARMOWANIA

W dniu 1 sierpnia 2018 roku o godzinie 17:00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening alarmowania.  „W ramach treningu i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 74 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego,  w dniu 1 sierpnia 2018 roku o godzinie 17:00 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy emitowany przez syreny alarmowe (odwołanie alarmu – ciągły dźwięk syren w okresie… Czytaj dalej »

XIX pielgrzymka strażaków z powiatu nowosądeckiego do Bazyliki św. Małgorzaty

W niedzielę 29 lipca Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kąclowej wzięli udział w  XIX  pielgrzymce strażaków z powiatu nowosądeckiego do Bazyliki św. Małgorzaty w ramach dorocznego odpustu ku czci Przemienia Pańskiego. Organizatorami pielgrzymki był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Nowym Sączu oraz Komenda Miejska PSP w Nowym Sączu. Uroczysta  Msza Święta sprawowana była … Czytaj dalej »

Zaproszenie na pielgrzymkę

Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Nowym Sączu, Komenda Miejska PSP w Nowym Sączu wraz z Ks. Proboszczem Parafii św. Małgorzaty      S E R D E C Z N I E   Z A P R A S Z A J ĄNa XIX  pielgrzymkę strażaków z powiatu nowosądeckiego do Bazyliki św. Małgorzaty w… Czytaj dalej »

29.06.2018 – Wypadek motocyklisty (Kąclowa)

29 czerwca OSP Kąclowa została zadysponowana do wypadku. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy mężczyznę, który z dużymi obrażeniami ciała leżał w rowie w odległości ok. 30 m od pojazdu (kłada) którym kierował. W stanie ciężkim został odtransportowany przez karetkę Zespołu Ratownictwa Medycznego do szpitala. W działaniach uczestniczyli: OSP KSRG Grybów – Biała, OSP Kąclowa,… Czytaj dalej »

21.06.2018 – Wycięcie barszczu sosnowskiego (Kąclowa)

Dziś (21.06.2018) druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej usuwali niebezpieczną roślinę w Kąclowej. Roślina występuje w całej Polsce i jest teraz w fazie kwitnienia. Kontakt z nią może powodować rozległe poparzenia skóry. Po przybyciu na miejsce stwierdzono  rosnące rośliny o wysokości około 3 metrów. Z uwagi na fakt, że jest to jedna z najsilniej toksycznych roślin występujących… Czytaj dalej »

06 CZERWCA 2018 GODZ. 12:38 KĄCLOWA – KOLIZJA SAMOCHODÓW 

Kolizja dwóch samochodów osobowych, w wyniku której jedna osoba poszkodowana (dziecko) została odtransportowana do szpitala na obserwację. Ruch odbywał się wahadłowo. W działaniach uczestniczyli: OSP KSRG Grybów – Biała, OSP Kąclowa, JRG1 Nowy Sącz, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Powiatowe obchody Dnia Strażaka 2018

Powiatowe obchody Dnia Strażaka 2018 odbyły się 19 maja 2018 roku. Rozpoczęła je Msza święta odprawiona w intencji strażaków w Bazylice Kolegiackiej Św. Małgorzaty. Po mszy na placu przed Bazylikom odbył się uroczysty apel, który ponownie w tym roku był wspólną uroczystością dla strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej. W trakcie  uroczystości zostały… Czytaj dalej »