Archiwum kategorii: Archiwum 2017

Gminne spotkanie opłatkowe

28 grudnia 2017 roku w Domu Strażaka w Kąclowej odbyło się spotkanie opłatkowe strażaków z naszej gminy połączone z posiedzeniem Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP, na które przybyli przedstawiciele jednostek OSP. Swoją obecnością zaszczycili zebranych: Gminny Kapelan Strażaków, władze gminy z Wójtem, władze Miasta Grybowa z Burmistrzem i Przewodniczącym Rady na czele, Komendant Powiatowy Państwowej… Czytaj dalej »

SZKOLENIE STRAŻAKÓW OSP ZAKOŃCZONE

W dniu 5 grudnia 2017 r. zakończyło się trwające od początku listopada „Szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP” prowadzone w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kąclowej. Szkolenie zostało przeprowadzone zgodnie z „Systemem Szkolenia Członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych” , przy udziale kadry dydaktycznej składającej się z: funkcjonariuszy Komendy Miejskiej PSP w… Czytaj dalej »

Inspekcja Gotowości Operacyjnej

W dniu dzisiejszym (20.11.2017 r)  w godzinach popołudniowych w naszej jednostce została przeprowadzona Inspekcja Gotowości Operacyjnej. Tuż po godz. 13.00  na plac remizy podjechał samochód operacyjny KM PSP w Nowym Sączu i została włączona syrena alarmowa. W czasie alarmowania do remizy przybyło 6 druhów OSP. W ramach kontroli sprawdzono czas wyjazdu alarmowego, pojazd, sprzęt w… Czytaj dalej »

Szkolenie Podstawowe dla Strażaków OSP biorących bezpośredni udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych

Dnia 6 listopada br. w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Kąclowej rozpoczęło się Szkolenie Podstawowe Strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Grybów biorących bezpośredni udział w akcjach ratowniczo gaśniczych. Oficjalnego otwarcia i powitania  słuchaczy dokonał Komendant Gminny st. kpt. Piotr Wysowski. W szkoleniu udział biorą  druhny i druhowie z jednostek OSP z terenu Gminny… Czytaj dalej »

Kolejny sprzęt dla trafił do naszej jednostki

31 października br. Ochotnicza Straż Pożarna w Kąclowej pozyskała nowy sprzęt w ramach dofinansowania  środków Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nasza jednostka wzbogaciła się o Drabinę ZS2095/3 oraz węże do  motopomp  W 75 – 2 szt. oraz  W 52 – 2 szt. Połowę środków otrzymaliśmy w ramach dofinansowania, drugą połowę z Urzędu Gminy.

ĆWICZENIA GMINNE 2017

28 października 2017 roku o godzinie 14.00  na obiektach firmy TadexPol  odbyły się ćwiczenia gminne jednostek OSP. Założono, że w Obiekcie w którym są zwierzęta  z niewiadomych przyczyn powstał pożar słomy. W zadymionym budynku  pozostała jedna osoba, którą należało odnaleźć i ewakuować z zagrożonej strefy. Osobie ewakuowanej udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy.  Strażacy  pracowali w sprzęcie… Czytaj dalej »

Zawody Sportowo Pożarnicze podczas Festynu Rodzinnego

W dniu 28.05.2017 przy słonecznej i bezchmurnej pogodzie odbył się VII Festyn Rodzinny na placu przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kąclowej. Jak co roku nie mogło tam zabraknąć naszych druhów. W tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy zawody sportowo – pożarnicze dla uczniów ze Szkoły Podstawowej. Łącznie startowało 11 drużyn dwuosobowych. Zadanie drużyn polegało… Czytaj dalej »

Zaproszenie !!!

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Kąclowej serdecznie zaprasza na uroczystości 3 maja i obchody  Dnia  Strażaka, które odbędą się 3 maja 2017 w Grybowie.  Obchody rozpoczną się mszą św. W Bazylice Mniejszej w Grybowie o godz. 9 30. Potem nastąpi przemarsz pod pomnik w parku i złożenie kwiatów. Zbiórka wszystkich chętnych strażaków na wyjazd odbędzie… Czytaj dalej »