Kąclowa

Szkolenie dowódców OSP

Strona poświęcona Ochotniczej Straży Pożarnej w Kąclowej

Szkolenie dowódców OSP

W dniu 4 grudnia br. w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu zostało zakończone szkolenie kierujących działaniem ratowniczym dla członków OSP (Dowódców OSP). Celem szkolenia było przygotowanie strażaków ratowników OSP do kierowania działaniami ratowniczymi.  Szkolenie zostało zorganizowane i przeprowadzone przez funkcjonariuszy Komendy  Miejskiej PSP w Nowym Sączu. Końcowym etapem szkolenia był egzamin, do którego przystąpiło 41 druhów. Egzamin przeprowadziła komisja powołana przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego. Wszyscy druhowie zaliczyli egzamin z wynikiem pozytywnym. W szkoleniu wzięli udział druhowie jednostek OSP z terenu powiatu nowosądeckiego. Tym samym kolejny druh naszej jednostki Główczyk Paweł nabył umiejętności i kwalifikacje Kierującego Działaniami Ratowniczymi OSP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *