Kąclowa

Powiatowe obchody Dnia Strażaka 2018

Strona poświęcona Ochotniczej Straży Pożarnej w Kąclowej

Powiatowe obchody Dnia Strażaka 2018

Powiatowe obchody Dnia Strażaka 2018 odbyły się 19 maja 2018 roku. Rozpoczęła je Msza święta odprawiona w intencji strażaków w Bazylice Kolegiackiej Św. Małgorzaty. Po mszy na placu przed Bazylikom odbył się uroczysty apel, który ponownie w tym roku był wspólną uroczystością dla strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej. W trakcie  uroczystości zostały wręczone odznaczenia  resortowe i korporacyjne dla strażaków Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych oraz osób pracujących i współpracujących z jednostkami ochrony przeciwpożarowej.
Funkcjonariuszom PSP wręczone zostały również awanse na wyższe stopnie służbowe. W uroczystości wzięli udział m.in.:
-Pan Edward Siarka – Poseł na Sejm RP, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie i jednocześnie członek Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP.
-Pan  starszy brygadier Marek Bębenek  – Zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego  PSP,
-Przedstawiciele Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej oraz inni wielce znamienici goście.
Kompanię Honorową wystawiła Komenda Miejska PSP w Nowym Sączu.  Dowódcą kompanii był st. kpt. Konrad Gurgul. Poczet sztandarowy stanowili
dowódca pocztu    –  mł. kpt. Jakub Liszka
sztandarowy    –  mł. asp. Krzysztof  Wolak
asystujący     –  mł. asp. Marcin Siwulski
Poczet flagowy tworzyli
dowódca pocztu     – mł. asp. Marcin Pietrucha
flagowy     – mł. ogn. Dariusz Kieblesz
asystujący     – ogn. Łukasz Gurba

Kompanię towarzyszącą tworzyli strażacy OSP z Gminy Grybów. Dowódcą kompanii był  dh Jan Kuczaj z OSP Kąclowa.

Poczet sztandarowy Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP stanowili strażacy z OSP z Gminy Grybów.
Dowódcą pocztu sztandarowego był  Piotr Góra z OSP Kąclowa, Sztandarowym był  Broda Jerzy z OSP Kąclowa a Asystującym był Broda Krzysztof z OSP Kąclowa

Uroczystość uświetniła  Orkiestra  Ochotniczej Straży Pożarnej z Piwnicznej-Zdroju. Kapelmistrzem orkiestry jest Sławomir Biel.

Meldunek o rozpoczęciu uroczystości złożył D-ca uroczystości starszy kapitan Piotr Wysowski a meldunek przyjął Pan starszy brygadier Marek Bębenek– Zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Powiatowe obchody Dnia Strażaka cz.1

Powiatowe obchody Dnia Strażaka cz.2