Wypadek w Kąclowej

Kąclowa – zderzenie dwóch samochodów osobowych 23 listopada około godziny 10.46 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Kąclowa oraz OSP Grybów Biała zadysponowane zostały do działań w Kąclowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Peugeot i Audi. Samochodem podróżowało łącznie cztery osoby w tym dziecko.… Czytaj dalej »

Sikawka konna

16 maja 2020 próbny przejazd sikawką konną. Sikawka konna OSP Kąclowa otrzymała nowy zestaw kół, które zostały pozyskane i odrestaurowane przez naszych druhów. Testy wypadły pozytywnie, pojazd sprawuje się wzorowo i cieszy oko ! I pomyśleć, że kilkadziesiąt lat temu tak wyglądały powroty z akcji gaśniczych.. 🙂

Obchody 3 maja w OSP Kąclowa

03.05.2020Dziś dnia 3 maja druhowie i druhny z naszej jednostki uczestniczyli w mszy świętej w intencji wszystkich strażaków OSP Kąclowa.W niecodziennych okolicznościach, bo z zachowaniem nakazanych restrykcji strażacy wspólnie modlili się w kościele parafialnym, a następnie udali się do remizy, gdzie nastąpiło przekazanie nowego sprzętu na wyposażenie OSP. Nowy sprzęt został przekazany przez sołtysa wsi… Czytaj dalej »

Pożar krzewów 10.03.2020 r.

Pożar krzewów znajdujących się obok budynku plebanii w Kąclowej dzięki szybkiej interwencji strażaków z naszej jednostki został ugaszony. Zniszczeniu uległy krzewy a także niektóre elementy budynku takie jak okna czy rynny. Ogień nie rozprzestrzenił się na szczęście na dalszą część budynku.

Kurs pierwszej pomocy i AED

22 lutego 2020 r. w miejscowości Stróże odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy oraz obsługi defibrylatora AED. Warsztaty takie mają na celu przypomnienie informacji na temat prawidłowej resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz obsługi urządzenia AED. Dzięki tej wiedzy oraz sprzętu, która nasza jednostka została wyposażona w ostatnim czasie, nasi strażacy będą mogli efektywniej pomagać tym, którzy będą… Czytaj dalej »

Powalone drzewo 💨🌳

Dnia 11 lutego 2020r. w wyniku działania silnego wiatru nasza jednostka została wezwana ok. godz. 14:21 do usunięcia powalonego na drogę drzewa, uniemożliwiającego przejazd pojazdów.

UWAGA!

Bardzo prosimy wszystkich mieszkańców, aby podczas zgłaszania zagrożeń na numer 998 podawać nazwę PRZYSIÓŁKA w którym dane zagrożenie zaistniało. Dyspozytorzy często proszą o numer domu w którym istnieje zagrożenie pożaru czy innego niebezpieczeństwa. Jak wszyscy wiemy numery domów są rozsiane po całej Kąclowej, a z roku na rok jest ich coraz więcej, dlatego dla prawidłowego rozpoznania… Czytaj dalej »

Zakup nowego sprzętu

10.01.2020 do naszej jednostki dotarł nowy sprzęt typu: nożyco-rozpierak marki „Lukas,” oraz defibrylator AED służący do przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo oddechowej. Dzięki tym sprzętom można sprawniej i łatwiej przeprowadzać akcje ratunkowe a nasi wyszkoleni ratownicy medyczni i techniczni będą mogli w pełni udzielać pomocy osobom poszkodowanym.

Poszukiwania zakończone

Poszukiwania zostały zakończone. Z przykrością informujemy, że nie udało się odnaleźć zaginionego Józefa z Kąclowej. Każdy, kto zauważy osobę podobną do tej z rysopisu proszony jest o kontakt. Wszystkie potrzebne informacje dostępne w artykułu poniżej . https://nowysacz.naszemiasto.pl/zakonczono-poszukiwania-jozefa-radziaka-policja-prosi-o/ar/c1-7492853

Poszukiwania zaginionego mężczyzny

02.01.2020 około godziny 19.15 służby ratunkowe zostały wezwane do poszukiwań w miejscowości Binczarowa (gm. Grybów). Zaginął 83-letni Józef Radziak z Kąclowej. Mężczyzna w godzinach porannych i około południa był widziany w sąsiedniej wsi Binczarowa, nieopodal kościoła. Mieszkaniec Kąclowej miał przyjechać do Binczarowej i zostawić u mechanika swój samochód do naprawy. Poszukiwania zostały przerwane z wynikiem… Czytaj dalej »

Zaproszenie na walne zebranie sprawozdawcze

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Kąclowej zaprasza swoich druhów na walne zebranie sprawozdawcze jednostki OSP za mijający 2019 rok, które odbędzie się w dniu 11.01.2020 r. (Sobota) o godzinie 15:00 w strażnicy OSP Kąclowa.

Dachowanie samochodu

25.12.2019 około godziny 19:30 z powodu śliskiej jezdni dachował samochód w miejscowości Kąclowa, którym podróżowały 3 osoby. Nie odniosły one poważnych obrażeń. Na miejscu uczestniczyły jednostki OSP Kąclowa, OSP Grybów-Biała, PSP Nowy Sącz a także policja oraz Pogotowie Ratunkowe