Archiwum 2018

3.03.2018 (15:32) – Pożar drewnianego garażu przy budynku mieszkalnym (Wawrzka)

23.02.2018 – Pożar budynku gospodarczego z garażem (Binczarowa)

23 lutego około godziny 20.39 nasza jednostka zadysponowana została do gaszenia pożaru w Binczarowej.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że pożarem objęty był budynek gospodarczy z drewnianym garażem. W pobliżu miejsca zdarzenia nie było hydrantów oraz punktów czerpania wody. Dowożenie wody nie było możliwe z powodu zalegającej na jezdni pokrywy śnieżnej. Podczas działań ratowniczo-gaśniczych strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Spaleniu uległ budynek gospodarczy wraz z garażem. Działania gaśnicze prowadzone przez 11 zastępów i 56 strażaków trwały prawie pięć godzin. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Zaproszenie na walne zebranie sprawozdawcze

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Kąclowej zaprasza swoich druhów i wszystkich mieszkańców Kąclowej na walne zebranie sprawozdawcze jednostki OSP za mijający 2017 rok, które odbędzie się w dniu 13.01.2018 r. (Sobota) o godzinie 15:00 w strażnicy OSP Kąclowa. 

RADOSNYCH ŚWIĄT !!

11.12.2017 GODZ. 20.45 USUWANIE SKUTKÓW WICHURY

SZKOLENIE STRAŻAKÓW OSP ZAKOŃCZONE

W dniu 5 grudnia 2017 r. zakończyło się trwające od początku listopada „Szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP” prowadzone w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kąclowej. Szkolenie zostało przeprowadzone zgodnie z „Systemem Szkolenia Członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych” , przy udziale kadry dydaktycznej składającej się z:

  • funkcjonariuszy Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu
  • funkcjonariuszy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu

Celem szkolenia było przygotowanie strażaków do sprawnego i bezpiecznego wykonywania zadań ratowniczo – gaśniczych, w tym do samodzielnego wykonywania złożonych czynności w ramach zastępu. Szkolenie trwało 126 godzin zajęć, których tematyka dotyczyła między innymi: pracy w aparatach ochrony dróg oddechowych, udzielaniu pierwszej pomocy, działań podczas zdarzeń z materiałami niebezpiecznymi i pożarami, obsługi mechanicznych urządzeń ratowniczych, sprawianie drabin, prowadzenia korespondencji radiowej i kierowania ruchem drogowym podczas zdarzeń. Ponadto w dniu 24.11.2017 r. strażacy uczestniczący w szkoleniu przeszli testy w komorze dymowej znajdującej się w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia w Krakowie, przygotowując oraz sprawdzając umiejętności ratowników podczas prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych w sprzęcie ochrony dróg oddechowych w przypadku występowania dużych obciążeń psychofizycznych. Egzamin składający się z części teoretycznej oraz praktycznej ukończyło 6 strażaków naszej OSP: Matuła Michał,Kuczaj Joanna, Broda Jerzy,Święs Dominika, Święs Szymon oraz Gruca Marek . Strażacy ci w znaczący sposób wzmocnią siłę podziału bojowego naszej jednostki  OSP. Ukończenie szkolenia jest niezbędnym warunkiem aby strażak OSP mógł uczestniczyć w działaniach ratowniczych.

Galeria zdjęć z egzaminu

KALENDARZ OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W KĄCLOWEJ NA ROK 2018 JUŻ GOTOWY !!

OSP KĄCLOWA – KALENDARZ 2018